Srđan Grmaškoski, Irena Nicović , Gala Ivanović, Mila Dragić i Marina Marković- novi prvaci Srbije u preskakanju prepona!

IMG 20160714 0838321

Na Prvenstvo Republike Srbije u preskakanju prepona održanom od 14.-17.07.2016 u KSC "L'amour du cheval" u Beogradu, 14 klubova poslalo je svoje najkvalitetnije takmičare. Tokom četiri dana skakanja, koliko je trajalo prvenstvo, kroz utakmice različitih težina i visina, oni najbolji izborili su se za medalje u svojim kategorijama.

U konkurenciji seniora prvak države postao je, odnosno ostao je, Srđan Grmaškoski sa grlom Gondor VD Diepebeek iz K.K."Royal S Horse". Završivši sva četiri parkura za prvenstvo bez kaznenih poena, Srđan i Gondor su ne samo ponovili prošlogodišnji uspeh, već i potvrdili odlučnu formu prikazanu u dosadašnjem toku sezone.

IMG 20160717 164135

Na drugo mesto plasirala se Aleksandra Vuksanović, sa jednim od najboljih konja u zemlji Willianom, iz K.K "L'amour du cheval" , dok je treće mesto zauzela Irena Ilić sa Dijonom VLS iz K.K."Impuls". U najzahtevnijoj kategorji gde su se skakale visine od 130 cm prvog do 140 cm poslednjeg dana takmičenja, ova tri takmičara su bila najupornija i zasluženo došla do medalja.

IMG 20160717 163636

U kategoriji mladih jahača nastupili su Gala Ivanović sa Ascotom iz K.K."L'amour du cheval", te Petar Piper sa Celin VD Silverhoeve iz K.K."Carlo". Bolju formu, koja joj je donela zlato, prikazala je Gala Ivanović, dok se Petar Piper plasirao na drugo mesto.

IMG 20160717 145233

U kategoriji amazonki trijumfovala je Irena Nicović sa Triks iz K.K."Gorska team", završivši sva četiri parkura bez kaznenih poena. Pobedu ovoj iskusnoj kombinaciji, donelo je bolje vreme prvog dana takmičenja, kada su u Tablici C za samo 0,03 kaznena poena bile brže od Mile Dragić sa Zoratine iz novosadskog K.K."Impuls". Treće mesto zauzela je Nina Fajfrić sa Vivy vd Bleyk Z iz K.K." Aleksa Dundić".

IMG 20160714 162804

U amazonkama smo videli i ekipni dvoboj, i to između timova K.K."Aleksa Dundić" i K.K."KCNS". Devojke iz Dundića, Nina Fajfrić sa Vivy vd Bleyk Z i Jovana Jelača sa Kaiser Soseom izašle su iz tog duela kao pobednice, nadmašivši drugoplasirane Romanu Suvajdžić sa starim, dobrim Arminom, te Dejanu Suvajdžić sa Arbaletom.

IMG 20160715 161249

Ono što je Mili Dragić zamalo izmaklo u amazonkama, nije u juniorskoj konkurenciji. Ova kategorija jedina je odlučena u užem takmičenju. Nakon tri dana skakanja Mila, ovog puta sa Cassino RS i Manu Krdžić sa Balerynom iz K.K."Victoria Team", završile su sa istim brojem, kaznenih poena. Pobednik je morao biti odlučen u baražu, koji je Mila je završila bez kaznenih poena, obezbedivši time zlato, dok se Manu, koja je odustala nakon rušenja, morala zadovoljiti srebrom. Bronzana medalja pripala je Sari Poparić sa Quincon Z iz K.K."Viking".

IMG 20160717 120859

U kategoriji najmlađih sportista Marina Marković sa Greti iz K.K."Železničar" po drugi put za redom postaje prvak države. Drugo mesto zauzima Manu Krdžić iz K.K."Victoria team" sa Contarom .

IMG 20160717 082713

Tokom četvorodnevnog prvenstva održane su i utakmice za B kategorije, u kojima su parkuri bili 10 cm niži i uglavnom tehnički lakši. U seniorskoj B kategoriji najbolji je bio Ivan Stevanović sa Easy Gold iz K.K."Viking", drugo mesto zauzeo je Saša Milić sa Damom de Prahy iz KSC "L'amour du cheval", dok se na treće mesto plasirao Srđan Grmaškoski sa Caprice H iz K.K."Royal S Horse".

IMG 20160716 144623

Za mlade jahače B, takmičila se samo jedna jahačica, Anja Zlokolica sa Halley iz K.K."Viking". Iako nije imala konkurenciju u svojoj kategoriji, Anja je odlično odjahala sve parkure i završila celo takmičenje bez ijedne greške u skakalištu, dodavši još jedno zlato u svoju kolekciju.

IMG 20160717 150321

Za amazonke B podeljene su dve medalje. Zlatna je otišla oko vrata Nikolete Židišić sa Sinsinatijem, a srebrom se okitila Teodora Žakula sa Šihederom. Ove takmičarke, predstavnice K.K."KCNS", osvojile su i zlatnu medalju u ekipnoj konkurenciji za Amazonke B.

IMG 20160717 142514

U juniorima B najbolji plasman ostvarila je Anja Zlokolica iz K.K."Viking" sa Cadence Z, dok se drugoplasirani Jovan Grujić sa Anilinom iz istog kluba, koji je vodio do poslednjeg dana, nakon 4 srušene prepone, morao zadovoljiti drugim mestom. Treća u ovoj kategoriji bila je Elena Marić sa Tobbsincsom iz K.K."Gorska Team".

IMG 20160715 122651

U kategoriji deca B, pobedu je odnela najmlađa učesnica Prvenstva, Kaja Fajfrić sa Carmen iz K.K."Aleksa Dundić". 10-to godišnja Kaja, treća generacija konjara iz porodice Fajfrić, trijumfovala je sa ukupno 6 kaznenih poena, ispred Ane Blagojević sa Billyjem iz K.K."Fortuna".

IMG 20160717 102836

Na prvenstvu Republike Srbije u preskakanju prepona učestvovalo je ukupno 14 klubova, od kojih je pehare u vitrine odnelo čak njih 11. Najtrofejniji klub bio je K.K."Viking" iz Novog Sada sa 5 medalja, iz istog grada K.K."KCNS" osvojio je 4, dok su beogradski konjički klubovi "Aleksa Dundić" i "L'amour du cheval", te novosadski "Impuls" odneli po tri odličja.