• 1

Treće kolo Otvorenog prvenstva Republike Srbije u daljinskom jahanju

Treće kolo Otvorenog prvenstva Republike Srbije u daljinskom jahanju nakon problema koje je KD „ Knez Mihailo “ imao oko obezbeđivanja izlaska na magistralni put sa hipodroma u Požarevac gde je trebao da bude start i cilj utakmica III kola , premešteno je uz saglasnost prijavljenih učesnika i Odbora za disciplinu daljinsko jahanje na prostor konjičkog kuba Kremen iz Pančeva .Takmičari iz KK „ Aranđelovac “ zbog povrede jednog konja prilikom transporta nisu bili u mogućnosti da startuju Pored svih neprijatnih situacija III kolo je održano u dobroj atmosferi i uz ostvarene dobre sportske rezultate.

001

Takmičenje je održano u kategoriji deca, juniori i seniori , na distancama od 20 km za decu , 20 i 40 km za juniore i 20, 40 i 60 km za seniore .

Takmičari su u skladu sa ostvarenim plasmanom u utakmici i u zavisnosti od izjahane kilometraze osvojili bodove koji se sabiraju u sva četiri kola Otvorenog Prvenstva Republike Srbije u daljinskom jahanju i utiču na plasman u Prvenstvu .

002

Distancu od 60 km uspešno je završio Saša Krnjaić u vremenu 4 sata i 34 minuta

U juniorskoj konkurenciji najuspešnija je Anja Andrić koja je stazu dugu 40 km savladala za 3 sata 26 minuta i 34 sekunde , ispred Ive Mioč (4 sata i 15 minuta) dok je Una Unčević stazu dugu 20 km savladala za 1 sat 29 minuta i 07 stotinke

Maša Josipović u kategoriji dece sa mentorom Emom Unčević , stazu dugu 20 km sa obaveznim odmorom od 20 minuta i veterinarkom kontrolm posle 10 km savladala je za 1 sat i 47 minuta i 40 stotinki.